Jak na nepříjemné návštěvníky, spamery, apod.

Návody, nastavení.
Odpovědět
admin
Administrátor fóra
Příspěvky: 49
Registrován: pon 01. čer 2020 8:04:50

Jak na nepříjemné návštěvníky, spamery, apod.

Příspěvek od admin »

Všechny blogy mají defaultně nastaveno, že příspěvky od neregistrovaných (návštěvníků) musí nejprve schválit sám bloger (admin).

To však neplatí pro Registrované (na daném blogu). Jejich příspěvky ze zobrazí hned, bloger (admin) nic neschvaluje. Pokud by to někomu nevyhovovalo, pak se to dá změnit dle tohoto návodu.
Asi více konformní ale je, ponechat Registrovaným zveřejňování jejich příspěvků bez nutnosti schvalování.

Přesto se může vyskytnout některý nežádoucí Registrovaný (hlavně ti ze zahraničí), kteří mohou obtěžovat, zasílat spam, nevhodné příspěvky, apod.
Řešení je poměrně snadné: registraci schvalovat blogerem-adminem (mají všechny blogy založené po 21.2.2021), a také každého registrovaného uživatele na svém blogu může bloger (admin) odstranit, popř. zabanovat, deaktivovat.

Aktualizace: od 21.02.2021 všechny nově založené blogy mají vše defaultně nastaveno dle bodu 1 a 2 (netřeba nastavovat).


Jak na to:

1) (platí pouze pro blogy založené před 21.02.2021) Nastavit si schvalování registrací Administrátorem: přihlásit se do administrace, karta Obecné - KONFIGURACE BLOGU - Registrace uživatelů - Aktivace účtu: - Administrátorem. Pozn.: je potřeba si pak aktivovat upozornění v Uživatelském panelu - Nastavení - Upravit nastavení upozornění - Uživatel vyžadující aktivaci - Odeslat.

Taktéž je dobré mít zapnuté Upozornění na nově registrovaného uživatele.2) (platí pouze pro blogy založené před 21.02.2021) Protože se zahraniční návštěvníci (pravděpodobně roboti) naučili obcházet při Registraci na daný blog reCaptcha (nutné zvolit určité obrázky), je možnost to poměrně elegantně změnit: přihlásit se do administrace, karta Obecné - KONFIGURACE BLOGU - Obrana proti spamu - Dostupné plug-iny: - Instalované plug-iny CAPTCHA: - v rolovacím menu zvolit: Otázky & Odpovědi - Nastavit CAPTCHA: - Nastavit - Otázky - Přidat - doporučuje se zvolit takovou odpověď ve které budou české znaky (diakritika) - a Odeslat. Poté se vrátit znovu na stránku Obrana proti spamu, znovu v rolovacím menu zvolit: Otázky & Odpovědi - a nakonec zcela dole Odeslat.
Toto nastavení funguje i pro příspěvky od Neregistrovaných (Povolit obranu proti spamu u anonymních příspěvků:).

A toto lze navíc kombinovat s Ochranou proti SPAM robotům.3) Odstranění (trvalá blokace) nežádoucích uživatelů: je nutné být na svém blogu přihlášen/a, zcela dole v zápatí blogu kliknout na Členové, dále kliknout na daného registrovaného uživatele, a poté zvolit Spravovat uživatele - objeví se výzva k přihlášení do administrace - Přihlásit se. A poté zcela dole Odstranit uživatele.

Také je možnost u daného uživatele v Rychlé nástroje: Zabanovat přes e-mail, popř. i Zabanovat přes IP. Je to ochrana před tím, aby se ten samý uživatel nemohl znovu registrovat pod stejnou emailovou/IP adresou.Toto je ale potřeba učinit před samotným odstraněním.4) Banování uživatele: tato možnost je zde pro uživatele, kterého nechceme odstranit, zablokovat, ale jen (třeba na určitou dobu) zabanovat. Je potřeba být na svém blogu přihlášen/a, zcela dole v zápatí blogu kliknout na Členové, dále kliknout na daného registrovaného uživatele, a poté zvolit Banování - na následující stránce můžeme zvolit co potřebujeme (např. délka banu, atd.), nakonec dáme Odeslat.
Odpovědět